top of page

Gruppe

Öffentlich·14 Mitglieder
Wesley Gomez
Wesley Gomez

ORTOPEDi Ve TRAVMATOLOJiOrtopedi ve travmatoloji, tüm kas ve iskelet sistemiyle birlikte bağlara, tendonlara, eklemlere, sinirlere yönelik yaralanmaları içeren tıp dalıdır. Kas ve iskelet sistemi bütünlüğü diğer vücut sistemlerinin de sağlıklı ve düzgün çalışması için önemlidir. Ayrıca tüm günlük yaşam aktivitelerimizi ve insani ihtiyaçlarımızı kas ve iskelet sistemimiz vasıtasıyla gerçekleştirdiğimiz için yaşama katılımımız için en temel gerekliliklerdendir. Eklem ağrıları, bel-boyun ağrıları, uzuv kayıpları gibi çok sık görülen ve hastaların hem konforunu hem de genel sağlığını bozan problemlerin tanı ve tedavisi ortopedi ve travmatoloji alanında çalışan sağlık profesyonelleri ile sağlanmaktadır. Farklı alanda uzman doktorlar, teknikerler, hemşireler ve fizyoterapistler ortopedi ve travmatoloji ekibinin bir parçası olarak çalışmaktadırlar.
ORTOPEDi ve TRAVMATOLOJiOrtopedi ve Travmatoloji bölümü hekimlerimiz, hastanemizde her türlü kas ve iskelet sistemi hastalığının tanı ve tedavisini başarıyla gerçekleştirir. Gelişmiş radyoloji imkânlarımız sayesinde, hastaların ameliyat öncesi ve sonrası radyolojik değerlendirmeleri sağlanmaktadır. Alanında uzman hekimlerimiz, bilgi, birikim ve tecrübeleri ile yıllardır 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Hastanemizin online randevu veya çağrı merkezi hizmetini kullanarak ortopedi randevusu alabilirsiniz.


Ortopedi ve travmatoloji, insan vücudundaki kemik, eklem, tendon ve kas dokularının hastalıklarının tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu konu alan bir tıbbi branştır. Ortopedi, kemikler, eklemler ve kaslarla ilgili olan hastalıkların tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu kapsayan geniş bir alandır. Travmatoloji ise, kas, tendon, kemik ve eklem yaralanmalarının (kas ve tendon yırtıkları, kırık ve çatlaklar) tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu kapsayan daha dar bir alandır. Bu iki branş, birbiriyle çok iç içedir ve birçok ortak yönleri vardır.


Günümüzde ortopedi nedir diye soracak olursak: Ortopedi, vücudun kemikleri, eklemleri, kasları ve tendons (tendons: kasların kemiklere bağlanmasını sağlayan dokudur) gibi dokularının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamakla ilgilenen bir tıbbi alandır. Ortopedi, burada sayılan dokuların herhangi bir hastalık, sakatlık veya hasar görmesi durumunda tedavi edilmesini de kapsar. Bu alanda uzmanlaşmış doktorlara " Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı " denir.


Ortopedi ve travmatoloji, insan vücudundaki eklemler, kemikler, kaslar ve bağ dokularının sağlığını koruma, tedavi etme ve rehabilitasyonuyla ilgili bir tıbbi branştır. Bu branşta uzman olan doktorlar, kemiklerde kırık, eklemlerde aşınma ve kaynama, kasların zayıflaması veya kasılma gibi ortopedik ve travmatolojik hastalıkları tanımlayarak tedavi ederler. Bu tip hastalıklar, hem yaşlılarda hem de gençlerde görülebilir ve ortopedi ve travmatoloji uzmanları, her yaş grubundaki insanların bu tür problemlerle başa çıkmalarına yardımcı olabilir. Bu branşın önemi, insan vücudunun hareket kabiliyetinin ve fonksiyonunun korunması açısından büyüktür ve ortopedi ve travmatoloji doktorlarının amacı vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır.


Bu hastalıkların tedavisinde ortopedik cerrahi gibi farklı yöntemler kullanılabilir. Bu alanda çalışan doktorlar, hastalarının en iyi şekilde iyileşmelerine yardımcı olmaya çalışırlar.


Bu işlemlerin hangisinin uygulanacağı, hastalığın cinsi ve şiddetine göre değişebilir. Bu nedenle, ortopedi ve travmatoloji alanında çalışan doktorlar, her hastaya özel bir tedavi planı oluşturarak en uygun tedavi yöntemini seçerler.


Kırık ve çatlaklar, vücudun herhangi bir yerinde kemiklerin kırılması veya çatlaması sonucu oluşan bir problemdir. Bu problemler genellikle bir kaza sonucu oluşur ve ani ağrı ve hareket kısıtlılığına neden olabilir. Kırık ve çatlaklar için en uygun bölüm, ortopedi ve travmatoloji bölümüdür. Bu bölümde çalışan doktorlar, kırık ve çatlaklarla ilgili birçok sorunu tedavi edebilirler. Bu doktorlar, kırık ve çatlakların tedavisinde cerrahi veya fizik tedavi gibi farklı yöntemleri de kullanarak hastalarının en iyi şekilde iyileşmelerini sağlarlar. Kırık veya çıkık vakaları genellikle acil servislerde tespit edilir. Acil serviste ilk müdahalenin ardından ortopedi randevusu alınmalı ve hastalık süreç ortopedi ve travmatoloji uzmanı tarafından takip edilmelidir.


Ortopedi ve travmatoloji doktoru, vücudun kemik, eklem ve kas dokuları ile ilgili hastalıkların tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu kapsayan bir tıbbi dalın uzmanıdır. Bu doktorlar, kemik, eklem ve kas dokularına bağlı olabilecek birçok hastalıkla ilgilenirler. Örneğin, kırıklar, eklem ağrıları, kısalık, şekil bozuklukları ve doğuştan veya sonradan oluşan kas iskelet sistemi ile ilgili problemler gibi birçok hastalık bu doktorlar tarafından tedavi edilebilir. Bu doktorlar, hastalarının en iyi şekilde iyileşmelerini sağlamak için farklı tedavi yöntemlerini kullanırlar. Bu yöntemler arasında ortopedik cerrahi de bulunabilir.


Ortopedi doktoru, vücudun kemik, eklem ve kas dokuları ile ilgili hastalıkların tanı, tedavi ve rehabilitasyonunu kapsayan bir tıbbi dalın uzmanıdır. Bu doktorlar, kemik, eklem ve kas dokularına bağlı olabilecek birçok hastalıkla ilgilenirler. Ortopedi doktorları, hastalarının en iyi şekilde iyileşmelerini sağlamak için güncel tedavi yöntemlerini kullanabilirler. Bu yöntemler arasında ortopedik cerrahi de bulunabilir. Bu nedenle, ortopedi doktorları ameliyat yaparler. Ancak, her hasta ve her durum farklı olduğu için, hangi tedavi yönteminin kullanılacağına karar vermek için doktorunuzla


Ankara Güven Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü hizmetlerini 24 saat kesintisiz sürdürmektedir. Mükemmel hasta bakımı yanında ortopedik cerrahi ve kas iskelet sistemi hastalıklarında evde bakım ve eğitim hizmetleri sağlıyoruz.


Kas iskelet sistemi tümörleri nadir görülmekle birlikte ciddi bir bilgi birikim gerektiren, tedavileri güç olan ve multidispliner bir çalışma grubuna ihtiyaç duyan hastalık grubudur. Hastanemiz gerek ortopedi ekibi gerekse onkoloji ve radyasyon onkolojisi ekibi ile kas iskelet sistemi tümörlerini başarılı bir şekilde tedavi edebilme kapasitesine sahiptir. 041b061a72


Info

Willkommen in der Gruppe! Hier können Sie sich mit anderen M...

Mitglieder

bottom of page